Azerbaycan’a Yönelik Sektörel Ticaret Heyeti Başarıyla Gerçekleştirildi

AĞAÇ MAMULLERİ VE ORMAN ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜNDE AZERBAYCAN’A YÖNELİK SEKTÖREL TİCARET HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, TİM işbirliği ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda ülkemiz ihraç ürünlerinin tanıtımı, ihracatçı firmalarımızın dış pazardaki paylarında artış sağlanması ve iki ülke iş çevreleri arasındaki işbirliği imkanlarını arttırabilmek amacıyla, 19-22 Ekim 2011 tarihleri arasında resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyetle Azerbaycan’ın Bakü şehrinde Ağaç Mamulleri ve Orman ürünleri sektörüne yönelik bir “Sektörel Ticaret Heyeti” programı gerçekleştirilmiştir.

Türkiye’nin dış ticareti, ekonomik yapısı ve yatırım olanaklarının Azerbaycan iş çevrelerine tanıtımı ile iş adamlarımızın anılan ülke iş çevreleriyle gerek ticaret gerekse yatırım konularını görüşebilecekleri bir imkan yaratan heyet programına 19 Türk firması ve toplam 27 kişi katılım sağlamıştır.

Program kapsamında 20 Ekim 2011 günü Grand Hotel Europe’da Türk ve Azerbaycan tarafından oluşan yaklaşık 80 kişilik bir katılımcı grubuna yönelik bir Bilgilendirme Toplantısı, ardından Türk-Azerbaycan firmaları arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiş, sonrasında Heyet tarafından TÜSİAB (Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Beynelhalk Cemiyeti) ve T.C. Bakü Ticaret Müşavirliği ziyareti organize edilmiştir. 21 Ekim 2011 tarihinde ise Caspian Mebelexpo Fuarı, ardından ASK (Azerbaycan Sahipkarlar Konfederasyonu) ziyaret edilmiştir. Heyet kapsamında ayrıca, işadamlarımız birebir temaslarda bulunmuşlardır.

GALERİ Tümünü Gör