Fas Sektörel Ticaret Heyeti Büyük Başarılara İmza Attı..!

FAS’IN KAZABLANKA VE MARAKEŞ ŞEHİRLERİNE YÖNELİK SEKTÖREL TİCARET HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri Sektörü; bu kez de Fas’taydı. Mobilya, Kağıt, ahşap eşya ve orman ürünleri sektörlerinin temsilcileri yorulmak bilmiyor… Azerbaycan ve Kuzey Irak’tan sonra bu kez de Fas’a karşılıklı işbirliğini ve ticaret imkanlarını geliştirmek için bir heyet düzenleyen sektör, başarılı gelişmelere imza atarak Türkiye’ye döndü..!

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, TİM işbirliği ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda ülkemiz ihraç ürünlerinin tanıtımı, ihracatçı firmalarımızın dış pazardaki paylarında artış sağlanması ve iki ülke iş çevreleri arasındaki işbirliği imkanlarını arttırabilmek amacıyla, 17-20 Eylül 2012 tarihleri arasında resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyetle Fas’ın Kazablanka ve Marakeş şehirlerinde Ağaç Mamulleri ve Orman ürünleri sektörüne yönelik bir “Sektörel Ticaret Heyeti” programı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin dış ticareti, ekonomik yapısı ve yatırım olanaklarının Azerbaycan iş çevrelerine tanıtımı ile iş adamlarımızın anılan ülke iş çevreleriyle gerek ticaret gerekse yatırım konularını görüşebilecekleri bir imkan yaratan heyet programına 13 Türk firması ve toplam 18 kişi katılım sağladı.

Program kapsamında;

  • 17 Eylül 2012 tarihinde Kazablanka TTicaret, Sanayi ve Hizmetler Odası ile heyet bir toplantı gerçekleştirmiş olup, söz konusu toplantıda Oda Başkanı Sayın Hassan BERKANI ile Birlik Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN’ın konuşmalarının ardından Faslı ve Türk firmalar birbirleri ile tanışmış ve işbirliği imkanlarını görüşmüşlerdir.
  • 18 Eylül 2012 tarihinde Kenzi Tower Hotel’de ikili iş görüşmeleri yapılmış ve yaklaşık 150’den fazla Faslı firma ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir
  • 19 Eylül 2012 tarihinde de Marakeş Sanayi, Ticaret ve Servis Odası ziyaret edilmiş olup, Oda başkanı Sayın Kamel Eddine FAHER ile Birlik Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN tarafından verilen bilgilerin ardından karşılıklı iyi dilekler dile getirilmiştir.
  • Heyet kapsamında ayrıca, işadamlarımız birebir temaslarda da bulunmuşlardır.

GALERİ Tümünü Gör