Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği

Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin ilk sanal Sektörel Ticaret Heyeti 21-24 Eylül 2020 tarihleri arasında Katar, Kuveyt ve Umman’a yönelik olarak gerçekleştirildi.

Pandemi sebebiyle ihracatı artırmaya yönelik olarak gerçekleştirilen ticaret heyetleri, fuarlar vb. organizasyonlar Ticaret Bakanlığı’nın da destekleriyle dijitale aktarılmaya başlandı. Bu çerçevede, Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği ilk sanal sektörel ticaret heyetini 21-24 Eylül 2020 tarihleri arasında sektörün önemli pazarlarından Katar, Kuveyt ve Umman’a yönelik olarak gerçekleştirdi.

Heyet katılımcısı firmaların www.turkishfurniture-b2b.com adresinde tanıtıldığı ve online B2B görüşmelerinin randevu kaydı alınmasıyla başlayan süreç, online katalog, online davetiye, Google reklamları, LinkedIn, mail ve faks yoluyla üç ülkedeki toptancılara, ithalatçılara, distribütörlük ve bayilik olabilecek firmalara, müşavirlik ve müteahhitlik firmalarına bildirildi. Toplamda 80.000 mail ve 2.450 firmaya da faks yoluyla davetiyeler iletildi

Kuveyt Ticaret ve Sanayi Odası ile Umman Ticaret ve Sanayi Odası’nın da web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurusu yapılan sanal Sektörel Ticaret Heyeti basında da geniş yankı uyandırdı, Katar’ın İngilizce en çok okunan gazetesi Gulf Times’ta etkinliğe ilişkin olarak Birliğimiz Başkanı Sayın A. Tahsin ATA ve organizasyonu gerçekleştirdiğimiz Shedu Consulting & International Trade firması kurucu ortağı Sn. Deniz KUTLU’nun röportajlarına yer verildi. Dört gün süren sanal Sektörel Ticaret Heyeti Birliğimiz Başkanı Sayın A. Tahsin ATA’nın açılış konuşmasını takiben sırasıyla Doha Ticaret Müşaviri Sayın Yasemin ÜRKMEZ AYDIN, Kuveyt Ticaret Müşaviri Sayın Atilla Alper BAŞBUĞ ve Muskat Ticaret Müşaviri Sayın Ece ASKOP’un sunumlarıyla devam etti.

16 Türk firmasının yer aldığı heyete 44 yabancı firma katılımı olurken toplamda alınan 194 randevudan 153’ü gerçekleşerek katılım oranı %80 düzeyinde oldu. İkili iş görüşmelerine katılan firmalar arasında Körfez bölgesinden sektörde bilinen Havelock One, Mohsin HaiderDarwish, Al Jaidah Group gibi firmalar da yer aldı.

GALERİ Tümünü Gör