Orta Anadolu Mobilya, Kağıt Ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Üye Buluşması Antalya'da Yapıldı

Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından 14-16 Aralık 2018 tarihlerinde sektörel sinerji yaratmak amacıyla Antalya Belek Limak Atlantis Deluxe Hotel’de sektörü bir araya getiren “Üye Buluşması” organizasyonu düzenlendi. Buluşmada, küresel ekonomik gelişmelerin mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörüne etkileri, gelişen dünya ve trendler, Birliğimiz tarafından verilen hizmetler, ihracatçımıza sağlanan devlet destekleri ve kişisel gelişim konularında paylaşımlar konusunda uzman kişiler tarafından davetlilerimize aktarıldı.

Söz konusu buluşmaya Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Birliğimiz üyesi 37 firmadan 38 kişi katıldı. Söz konusu buluşmaya Genel Sekreterliğimiz’den Genel Sekreter Yardımcısı Esra ARPINAR, Ar-Ge 1 Şube Müdürü Ayfer KOCA, Şube Şefi Zehra N. ÖZBİLGİN, Uzman Yardımcısı Gökhan ÖZCAN, Destek Hizmetleri ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürü S.Tansel KUNBİ ile Devlet Yardımları ve Fuar Teşvik Şubesi’nden  Seda CEYLAN BAŞARAN katılım sağladı.

Program, Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı A.Tahsin ATA’nın yaptığı açılış ve hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Daha sonra Genel Sekreter Yardımcımız Esra ARPINAR’ın yaptığı “İhracata Yönelik Devlet Yardımları” konulu sunum ile devam etti. Takiben yönetim kurulu üyeleri ve katılımcılar arasında sektör değerlendirmesi üzerine soru-cevap düzenlendi. Katılımın oldukça yoğun olduğu bölümde sektör sorunları üzerine karşılıklı görüş  alışverişi yapıldı.

Öğleden sonra ekonomist, araştırmacı ve yazar Dr. Rüştü BOZKURT “Dünya’da ve Türkiye’de Güncel Ekonomik Gelişmeler” hakkında bilgilendirici bir konuşma yapmış, sonrasında psikolog Ozanser UĞURLU’nun “İyi Hissetmeyi Seç” isimli semineri ile katılımcılar eğlenceli vakitler geçirmiştir. Program süresince açılan “Devlet Yardımları” masasında Birliğimiz tarafından üyelerimize verilen devlet destekleri hakkında detaylı bilgi verildi.

Buluşma kapsamında üstünde en çok durulan konulardan biri olan mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatının daha çok artırılması ve yeni pazarlar yaratılması konusu oldu. Katılımcılar, bu konularda ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ve birlikte hareket etmeleri gerektiğinin altını çizdi. Katılımcılar tarafından sektörümüz bileşenleri için oldukça faydalı bulunan etkinliğin her yıl düzenli aralıklarla tekrar edilmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

Birliğimiz bünyesinde faaliyet gösteren katılımcılara birliğimizin logosunu taşıyan powerbank, çanta ve sektör değerlendirmesininin yanı sıra konuşmacı Dr. Rüştü BOZKURT’un makalelerini içeren bilgi notları dağıtıldı.

GALERİ Tümünü Gör